جستجو

اینترنت باز؛ مهمترین راهبرد آمریکا برای نفوذ پیشرفته در جنگ سایبری

5 دسامبر, 2020 - 12:58
طبق سند استراتژی سایبری ملی ایالات متحده آمریکا، نفوذ پیشرفته در فضای مجازی با اینترنت باز، از استراتژی های مهم ایالات متحده در جنگ سایبری به شمار می رود
internet

بررسی ها نشان می دهد طبق سند استراتژی سایبری  ملی آمریکا این کشور برای افزایش نفوذ و رویارویی با مسائل گسترده ای که منافعش را در فضای سایبری تهدید می کند و به چالش می کشد، باید در جایگاه رهبری بین المللی فعال بماند. لذا می توان گفت هدف اصلی آمریکایی ها برای نفوذ و سلطه بر جهان در عصر فناوری و اطلاعات، حفظ طولانی مدت باز بودن اینترنت و انحصار گرایی در آن است.

از این رو ایالات متحده آمریکا، شرکت هایش (مثل اپل، گوگل، مایکروسافت و دیگر شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات) را بر پایه قوانینی که وضع کرده است، جهت حمایت و ترویج یک اینترنت باز، اینتراپرابل، قابل اطمینان و ایمن ایجاد کرده است. در سند ملی استراتژی سایبری ایالات متحده در این باره چنین آمده است: ما همچنان کار خواهیم کرد تا مطمئن شویم روش ما برای ایجاد یک اینترنت باز، مطابق استاندارد بین المللی است. ما همچنان روی باز داشتن دولت های اقتدارگرا که به اینترنت آزاد و باز به چشم یک تهدید سیاسی نگاه می کنند و اینترنت آزاد و باز را به یک وب اقتدارگرایانه تحت نظارت خود، در پوشش امنیت و مقابله با تروریسم تبدیل می نمایند، کار خواهیم کرد.

سند استراتژی سایبری ملی ایالات متحده آمریکا، اقدامات و اولویت هایی را برای با هدف انحصار گرایی اینترنت و اینترنت باز مقرر کرده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. محافظت و افزایش آزادی اینترنت

دولت ایالات متحده، آزادی اینترنت را به عنوان فعالیتی آنلاین برای حقوق بشر و آزادی های اساسی از جمله آزادی بیان، آزادی برگزاری تجمعات صلح آمیز، آزادی در دین یا عقاد و حق حفظ حریم شخصی آنلاین، بدون در نظر گرفتن مرزها و رسانه، تصور می کند. به علاوه آزادی اینترنت از جریان آزاد اطلاعات آنلاین حمایت می کند.

قوانین آزادی اینترنت ایالات متحده شدیدا به امنیت ملی مرتبط است. آزادی اینترنت یک قانون کلیدی راهنماست که سایر مسائل سیاست خارجی ایالات متحده را از جمله جرایم سایبری و فعالیت های مقابله با تروریسم، در نظر می گیرد. به همین دلیل، ایالات متحده سایر کشورها تشویق می کند تا آزادی اینترنت را از طریق رویدادهایی نظیر ائتلاف آنلاین آزادی، که ایالات متحده یکی از اعضای اصلی آن است افزایش دهند.

  1. همکاری با کشورهای همفکر، صنعت، دانشگاه و جامعه مدنی

ایالات متحده به همکاری خود با کشورهای همفکر، صنعت، دانشگاه، جوامع مدنی و سایر شرکا برای پیشرفت حقوق بشر و آزادی جهانی اینترنت و مقابله با تلاش های اقتدارگرایانه ای که برای سانسور و توسعه نفوذ اینترنت صورت می گیرد، ادامه خواهد داد. همچنین ایالات متحده به حمایت خود از جوامع مدنی به وسیله پشتیبانی های یکپارچه جهت توسعه تکنولوژی، آموزش ایمنی دیجیتال، حمایت سیاسی و پژوهش استمرار خواهد بخشید.

  1. ترویج یک مدل چند جانبه برای حاکمیت اینترنتی

ایالات متحده به حضور فعال خود در مجامع جهانی ادامه خواهد داد. این حضور باعث می شود که از غلبه مدل چندجانبه حاکمیت اینترنتی در برابر ایجاد طرح های دولت محوری که سبب تخریب آزادی و بازبودن اینترنت، ایجاد مانع بر سر راه ابتکارات و به خطر افتادن عملکرد اینترنت می شوند، اطمینان حاصل نماید. مدل چند جانبه حاکمیت اینترنتی به عنوان فرایندهایی شفاف و پایین به بالا مورد اجماع تعریف می گردند که دولت ها، بخش خصوصی، جوامع، دانشگاه ها و انجمن های فنی را قادر می سازد با مقررات برابر در اینترنت شرکت نمایند.

دولت ایالات متحده با شرکت فعالانه در تشکیلات کلیدی، از قبیل شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های اختصاص یافته، انجمن های حاکمیت اینترنتی، سازمان ملل متحد و اتحادیه ارتباطات بین المللی از ماهیت باز و اینتراپرابل اینترنت در عرصه های چند جانبه و بین المللی دفاع خواهد کرد.

  1. ترویج و حفظ بازارهایی برای استعدادهای ایالات متحده در سراسر جهان

نوآوران و متخصصان امنیتی آمریکایی به طور ویژه ای در طراحی محصولات و سرویس هایی برای افزایش توانایی ما در ارتباطات و تعامل و تعامل جهانی شرکت نموده اند که از زیرساخت ارتباطات، داده و ابزارها در سراسر جهان حفاظت می کنند. ایالات متحده به ترویج بازارهایی، همچنان تکنولوژی های نوظهوری که هزینه ایمن سازی را کاهش می دهند، برای استعدادهای آمریکایی در خارج از کشور ادامه خواهد داد. همچنین ایالات متحده بکارگیری زیرساخت ها، ابتکارات، مدیریت ریسک، سیاست و استانداردهایی که در آینده دسترسی به اینترنت و قابلیت اینتراپرابلی، امنیت و پایداری اینترنت را در جهان تضمین می نماید توصیه خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA