جستجو

از سفره مردم در چند ماه آینده غافل نشوید

14 تیر, 1399 - 13:47
قوای سه گانه و امنیت غذایی مردم در مرحله گذار کرونا / از سفره مردم در چند ماه آینده غافل نشوید
قوای سه گانه و امنیت غذایی مردم در مرحله گذار کرونا
کرونا

قوای سه گانه و امنیت غذایی مردم در مرحله گذار کرونا / از سفره مردم در چند ماه آینده غافل نشوید

 

دکتر حسن بیارجمندی

 

در یک دهه گذشته هدفگذاری عمده شیطان بزرگ و ایادی خارجی و داخلی آن ،ایجاد نارضایتی عمومی و بهره برداری اجتماعی_سیاسی جهت نفوذ فردی و جمعی (تغییر از طریق صندوق آراء) و النهایه امنیتی (تغییر و براندازی )بوده است.

 

نگارنده که بطور ویژه عمده پروژه های براندازی دشمنان تحت راهبرد یاد شده را در موج سوم مطالعه نموده و بر آنها اشراف دارم؛ رهبری و مردم را پیروز این معرکه می دانم و حقیقتا سربلند از این آزمون درآمده اند و کشتی این کشور را در اقیانوس پرتلاطم امنیتی جهان و منطقه غرب آسیای غرق در آتش و خون را در کمال امنیت و اقتدار ،آنهم در مواجهه پیروزمندانه با آمریکا حفظ نموده است.

چشم انداز روشنی مبتنی بر واقعیت های ملموس بعد از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و بالاخص به تصویر کشیدن انسجام و یکپارچگی خانه ملت در تعیین هیات رئیسه ترسیم شد.

 

حتی تهدیدات پاندومی کرونا ویروس با آن همه پیامدها در حوزه های مختلف در مرحله شیوع موج اول راه به جایی نبرد.در حالی که بعض نهادهای امنیتی داخلی اردیبهشت و خرداد را آبستن حوادث و اتفاقاتی تحلیل و ارزیابی کرده بودند اما با رهبری مدبرانه و هوشمندانه امام خامنه ای و حضور پرشور و بصیرانه مردم راهی بجایی نبرد.

مردم ایران در برابر چشمان حیرت زده تحلیل گران داخلی و خارجی و ...سفره های خود را در رزمایش های مواسات و مومنانه تقسیم نمودند و همدلی حاصل از آن بر فاصله های اجتماعی فائق آمد و تصویری از وحدت ملی و انسجام اسلامی را به جهانیان ارائه نمود.

 

اگر از تحلیل های سیاسی و امنیتی مرتبط با وضعیت اقتصادی کشور در چند هفته اخیر مبتنی بر بازآفرینی مدل اندونزی 1997_1998 (بحران دلار) _ که یکبار در سال ۱۳۹۶_۱۳۹۷ اجرا شد و شکست خورد _ و اینبار با پیوست بورس و فشار بر سفره مردم بازگشته است ؛عبور کنم و قضاوت را به صاحبان میز و قلم _ که ظاهرا ۱۴ماه از آن باقی مانده است و بعد برای پاسخگویی دنیایی آن حاضر شوند _ واگذار کنم ؛ یک تحلیل انسانی و انسان دوستانه باقی می ماند و آن تامین امنیت غذایی اقشار آسیب پذیر و قطع دستان طمع کاران از سفره آنان است.

 

بررسی اجمالی پیامدهای عمده پاندومی کرونا ویروس در سراسر جهان نشان می دهد که تهدید علیه امنیت غذایی و احساس آن به پاشنه آشیل بسیاری از کشورها تبدیل شده و خواهد شد.

 

این تهدید اگر در شرایط طبیعی و عادی خود و بعنوان پیامد مستقیم کرونا باشد همانند موج اول در ایران برای همگان قابل تحمل و حتی با همدلی قابل رفع است اما اگر جریانی داخلی و وابسته به شیطان بزرگ _ که به بن بست تاریخی خود رسیده و هیچ راهی برای او باقی نمانده و خود را در سراشیبی سقوط می بیند_ مجدداتجربه بازی مذاکره را از طریق فشار به سفره مردم دنبال می کند ؛این چیز دیگری است.

 

دولت در این میان باید به مسئولیت خطیر خود بر عرضه و قیمت ارزاق عمومی در این مرحله گذار کرونا نظارت ویژه نماید و مجلس شورای اسلامی بر اساس پیام امام خامنه ای در حمایت از اقشار ضعیف و آسیب پذیر یک حمایت ویژه و فوق العاده ای را بعمل آورد و دستگاه قضایی نیز بخشی از تمرکز خود در مبارزه با فساد را نیز بر عدالت و تاکیدا بر عدالت توزیعی ارزاق اساسی و عمومی مردم صرف کنند.

 

در یک کلام قوای سه گانه و جامعه اطلاعاتی ایران در چند ماه آینده از سفره مردم غافل نشوند و جلوی اینفودمی ایجاد کننده تهدید علیه امنیت و احساس امنیت در حوزه غذا و ارزاق عمومی را بگیرند.ان شاء الله

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.