جستجو

ساخت اپلیکیشن کمک رسان و شناسایی خیرین توسط گروه رسانه مجمع بسیج استان همدان در کشور

24 خرداد, 1399 - 12:27
رییس گروه رسانه و مجازی مجمع بسیج استان همدان از فاز دوم این اپلیکیشن کمک رسان خبر داد و گفت: فاز دوم این اپلیکیشن شناسایی خیرین است. البته این کمک ها لزوما نقدی نیست و هر کسی می تواند در حوزه کاری خودش اقدام به کار خیر کند.
کمک مومنانه

به گزارش روابط عمومی مرکز ماهر بسیج؛ دکتر روح الله نباتی، رییس گروه رسانه و مجازی مجمع بسیج استان همدان و سازنده اپلیکیشن کمک رسان در مورد ساخت این اپلیکیشن به گفت و گو پرداخت.


دکتر روح الله نباتی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش کمک مومنانه که در ماه مبارک رمضان به صورت بسیار عظیم و باشکوه برگزار گردید ، گفت: خیلی از گروههای جهادی و مردم دوست دارند به دیگران کمک کنند و این کارها را انجام می دهند. فکر جدیدی به ذهن دوستانمان رسید و تصمیم گرفتیم از تخصص دوستانمان که در حوزه فناوری اطلاعات و برنامه نویس هستند در این کمک مومنانه استفاده کنیم.

وی با اشاره به ساخت اپلیکیشن کمک رسان اظهار کرد: در نهایت به این ایده رسیدیم که یک سامانه نرم افزاری را طراحی کنیم به طوری که بشود نیازمندان را در اقصی نقاط شهر و استان با دقت بسیار زیاد شناسایی کنیم و اینها جمع بندی و نیازها مشخص شود.

او به نحوه شناسایی نیازمندان اشاره کرد و گفت: دوستانی در مساجد، پایگاه های بسیج و معتمدین در محله ها داریم. این افراد نیازمندان محله و نوع نیازشان را شناسایی می کنند. برخی از این افراد نیاز به مشاوره دارند، برخی نیاز به پول، برخی نیاز به وعده غذایی و برخی دیگر هم نیاز به دارو و این خیلی مهم بود که بدانیم این افراد به چه چیزی احتیاج دارند.

وی به گروه سازنده اپلیکیشن کمک رسان پرداخت و اظهار کرد: ما یک گروه از دوستان متخصص در حوزه فناوری اطلاعات از اقصی نقاط کشور هستیم. با استفاده از فضای مجازی با هم درارتباطیم. یکی از دوستانمان در ملایر، چند نفرمان در همدان و دو نفر در تهران هستند و روی این موضوع داریم کار می کنیم.

نباتی از فاز دوم این اپلیکیشن کمک رسان خبر داد و گفت: فاز دوم این اپلیکیشن شناسایی خیرین است. چون خیلی از خیرین می خواهند کاری را انجام دهند. البته این کمک ها لزوما نقدی نیست و هر کسی می تواند در حوزه کاری خودش اقدام به کار خیر کند.

نباتی با اظهار به اینکه علاوه بر این کار، چندین گروه جهادی داریم، به اقدامات این گروه ها اشاره و بیان کرد: ما سعی کردیم خلا موجود را پر کنیم. یکی از گروه های جهادی ما با عنوان «گروه جهادی سردار شهید حاج میرزا سلگی» است. این گروه توانش را بر روستاهای محروم استان همدان گذاشته است و مشکلاتشان را بررسی و رفع می کند. در حال حاضر مشکل آب شرب یکی از روستاها در حال رفع شدن است.

وی افزود: اگر مشکل اشتغال این روستاها حل شود، خودشان از کمک های ما بی نیاز می شوند و مشکل اشتغال هم با کمک دوستانمان در جهاد کشاورزی و کمیته امداد در حال پیگیری است.

لازم به ذکر است که این اپلیکیشن بسیار مورد استقبال خیرین و بویژه گروه خیریه وابسته به شهرداری تهران جهت استفاده قرار گرفته است.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.