جستجو

الحاق کرانه باختری و احتمال شکست ترامپ در انتخابات

28 آوریل, 2020 - 12:18
قطعا شکست احتمالی ترامپ در انتخابات نوامبر برای نتانیاهو و اسرائیل در این شرایط منطقه،فاجعه ای بزرگ و غیر قابل جبران محسوب می شود.
الحاق کرانه باختری و شکست ترامپ در انتخابات

به گزارش روابط عمومی سازمان گفتمان سازی و مطالبه گری بسیج ( ماهر ) ؛ دکتر علیرضا عرب ، دبیر میز سیاست خارجی ماهر در یادداشتی با موضوع « الحاق کرانه باختری و احتمال شکست ترامپ در انتخابات » به بررسی وضعیت کرانه باختری پرداخت.

متن کامل یادداشت به شرح زیر است:

در صورت حماقت رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری یا حتی غور اردن و شهرک های صهیونیستی به اسرائیل؛  به احتمال زیاد انتفاضه در کرانه باختری آغاز خواهد شد و تشکیلات خودگردان فرو خواهد پاشید. هماهنگی امنیتی متوقف شده و حماس و گروه های مقاومت در کرانه به شدت فعال خواهند شد و ضمنا طرح صلح ترامپ موسوم به معامله قرن نیز به شکست خواهد انجامید.

علاوه بر موارد فوق ، با توجه به نارضایتی و اعتراضات خیابانی یک سال گذشته در اردن ، این کشور نیز که بیش از 50 درصد از جمعیت آن فلسطینی هستند به احتمال زیاد دچار ناآرامی و قیام خواهد شد که بی سابقه است و قطعا بر موقعیت ترامپ در انتخابات اثر منفی شدیدی خواهد گذاشت.

از طرفی پیامدهای بحران کرونا و افت قیمت نفت نیز بر افزایش احتمال قیام در اردن خواهد افزود.

علاوه بر اینکه دولت اردن نیز تحت فشار افکار عمومی و به علت الحاق غوراردن به اسرائیل که برای اردن اهمیتی استراتژیک دارد ، معاهده راهبردی صلح وادی عربه1994م را معلق خواهد کرد که تبعات بسیار منفی برای امنیت کرانه باختری و رژیم صهیونیستی خواهد داشت.

پیامدهای فوق الذکر را بگذارید در کنار فقدان احتمالی ابومازن(در اثر کهولت سن و یا ...) که همواره نقش مهمی برای امنیت اسرائیل در کرانه باختری ایفا می کند .

پیامدهای منفی و مخرب  شیوع کرونا در کوتاه مدت و میان مدت در آمریکا در آستانه انتخابات نوامبر نیز می تواند احتمال شکست ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری را افزایش دهد که  یک کابوس واقعی برای اسرائیلی ها خواهد بود.

 عدم موفقیت طرح معامله قرن ، وقوع انتفاضه در کرانه باختری، ناآرامی در کشور اردن ،تعلیق معاهده راهبردی وادی عربه1994م  ، پیامدهای منفی بحران کرونا در آمریکا ، سقوط قیمت نفت، ناکامی ها و تلفات در عراق ، ناکامی در خلع سلاح اتمی شبه جزیره کره و ناکامی در فشار حداکثری بر ایران و حل مساله اتمی آن  تمامی این موارد پازل شکست های ترامپ را تکمیل خواهد کرد و احتمال شکست ترامپ را در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر به شدت افزایش خواهد داد.

و قطعا شکست احتمالی ترامپ در انتخابات نوامبر برای نتانیاهو و اسرائیل در این شرایط منطقه،فاجعه ای بزرگ و غیر قابل جبران محسوب می شود.

لذا بازه زمانی تا نوامبر برای گروه های مقاومت در منطقه  طلایی ارزیابی می گردد.

انتهای پیام/

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA