جستجو

ایران رکورددار سرعت سالمندی در دنیا !

14 فوریه, 2020 - 19:10
هشدار جدی دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج؛
مردم ایران باید بدانند در صورت حل نشدن بحران جمعیتی کشور، باید منتظر پدیده «انقلاب خانوادگی» باشند که پیامدهای بسیار ناگواری دارد.
مرکز ماهر بسیج

صالح قاسمی دبیر کارگروه جمعیت مرکز ماهر بسیج روز پنج‌شنبه 23 بهمن در چهل و پنجمین نشست «انقلاب اسلامی، مخاطرات امروز و فردا» در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان بیان کرد: امروز ایران بیش از گذشته با بحران جمعیتی دست به گریبان است و در صورت ادامه روند کاهش شاخص های جمعیتی در سه دهه آینده جزو پنج کشور سالمند جهان قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: مردم ایران باید بدانند در صورت حل نشدن بحران جمعیتی کشور، باید منتظر پدیده «انقلاب خانوادگی» باشند که پیامدهای بسیار ناگواری دارد.


این محقق ادامه داد: امروز حدود ۹ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند که این رقم با گذشت تنها ۳۵ سال به بیش از ۳۰ درصد می‌رسد و ایران را رکورددار سرعت سالمندی در دنیا کرده است.


وی دگرگون شدن ساختار خانواده و خارج شدن خانواده از کارکردهای اصلی خود مانند فرزندآوری را از جمله پیامدهای انقلاب خانوادگی در ایران ذکر کرد.
این پژوهشگر اجتماعی ادامه داد: ۱۰ درصد جمعیت فعلی در ایران، بالای ۶۰ سال سن دارند و سالمند محسوب می‌شوند.


وی به بحران خاموش باروری در ایران اشاره و اضافه کرد: جمعیت ۱۵ تا ۲۴ سال ایران تا سال ۲۰۳۰ به کمترین میزان خود می رسد و جمعیت بالای ۴۰ سال ۱۱۰ درصد افزایش خواهد داشت.


وی افزود: همزمان با این رویدادها، روند انقلاب خانوادگی و انقلاب جنسی نیز در کشور ما در حال وقوع است و مدیریت پشت پرده این جریان در دستان پلید دشمنان است.


وی به بالا رفتن سن ازدواج و آمار ناباروری به واسطه عواملی چون بیوتروریسم و سیستم ‌های عقیم‌سازی در کشور اشاره و بیان کرد: شرایط مذکور سبب چهار برابر شدن نرخ ناباروری در ۲۵ سال اخیر ایران شده است و از هر ۱۰ زوج ۲ زوج نابارور هستند.

قاسمی با اشاره به اینکه شایعه سن سالم باروری در خانم ها بین ۲۵ تا ۳۵ سال نیز از دیگر عوامل کاهش زاد و ولد در کشور است، گفت: این درحالی است که بر اساس تحقیقات در دنیا سن باروری از ۱۷ سالگی شروع می شود و از سن ۱۹ سالگی تا ۴۲ سالگی را سن اوج باروری می‌دانند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA