جستجو

گودرزی در نشست تخصصی رییس مجمع و روسای کارگروه های هفتگانه استان مرکزی؛در مطالبه گری استمرار ، هوشمندی و جبهه درست کردن مهم است

21 بهمن, 1398 - 10:34

به گزارش روابط عمومی خبرگزاری مرکز ماهر بسیج؛ گودرزی در جلسه توجیهی رییس مجمع، روسای کارگروه های تخصصی و مجامع بسیج استان اراک در مورد ساختار مرکز ماهر بیان کرد: ساختار مرکز ماهر به این ترتیب است که اندیشکده مرکزی در تهران و هفت گروه تخصصی ، هر استان یک اندیشکده و هفت گروه تخصصی در مرکز استان و در شهرستانها 7 گروه تخصصی هم وجود دارند . در اقشار مرکزی هم اندیشکده های تخصصی هم تشکیل می شود.

وی ادامه داد:  2 کار بایدانجام داد: 1- سازمان تخصصی و نخبگی نیروهای انقلابی باید تشکیل شود که روش کار سیاست پژوهی است. مسائل کف جامعه احصا می شود و نظام مسائل احصاء می شود 2- ناظر به حاکمیت راهکار ارائه می دهیم. مثلا درمورد کاهش آمار طلاق در  جامعه اسلامی  که باید تحقیق و بررسی و پژوهش انجام گیرد و به یک بسته عملیاتی  و سیاستی رسید.

وی افزود: مثلا فضای مجازی مزایا و تهدیداتی دارد. حضرت آقا 10 مورد را در مورد فضای مجازی به کارگروه تخصصی فضای مجازی ابلاغ کردند که هنوز انجام نشده است. گروه رسانه و فضای مجازی ماهر باید بیانات رهبر ی، اسناد بالادستی ، ظرفیت هاو موانع و تهدیدات را باید شناسایی و بررسی کند و بعد از چند ماهبسته سیاستی و عملیاتی استخراج و ارائه گردد.

گودرزی مطرح کرد: در اندیشکده های ماهر سیاست گذاری های عمومی موضوعات مشخص می شو.د. به عنوان مثال موضوع بنزین چند مورد دارد: کیفیت ف عدالت در توزیع، قیمت ، درآمد دولت از بنزین ، مصرف بنزین که بررسی کیفیت بنزین بر عهده معاونت علمی بسیج است . و اینکه دولت چه بسته ای ارائه کند و چه سیاستگذاری کلانی داشته باشد بر عهده اندیشکده مرکز ماهر است.

وی توضیح داد: کار اندیشکده این است که از زوایای مختلف مسائل را بررسی کند و هر اندیشکده خروجی های مختلف دارد. در تهران دو مساله ارز و بانکداری مطرح شده است و افرادی که در دو مساله تحقیقات دارند دعوت شده اند و نظریه در مورد بانکداری اسلامی احصاء شده است.

او گفت: در مرکز ماهر ساختار ، هدف وسیاستگذاری معلوم است. اگر دست ما پر باشد ظرفیتهایی داریم که تشنه محتوا و حرف هستند. ما برای دولت بعدی باید حرف داشته باشیم و کار کرده باشیم، برنامه ارائه دهیم.

وی افزود: مطالبه گری های ما چون جدی نیست جواب نمی دهد. مطالبه گری سناریو می خواهد . در مطالبه گری استمرار ، هوشمندی و جبهه درست کردن مهم است. باید هم افزایی اقشار بسیج ایجاد شود.مثلا بسیج اساتید، فضای مجازی ، صداسیما و در عرض چندماه جریان هوشمندانه ای ایجاد می شود که مسئول دیگر نمی تواند پاسخگو نباشد. وظیفه ما مطالبه گری و گفتمان سازی است.

مرکز ماهر بسیجمرکز ماهر بسیجمرکز ماهر بسیج

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.