جستجو

برگزاری مجمع بسیجیان استان مرکزی

21 بهمن, 1398 - 10:28

به گزارش روابط عمومی مرکز ماهر بسیج ؛ گودرزی مسئول مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج ( ماهر ) در مجمع بسیجیان استان مرکزی در شهر اراک به تبیین بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت.

وی گفت: طبق صحبت های رهبری انقلابی گری و انقلابی ماندن 4 ویژگی دارد : 1- صحنه را خوب بشناسید2-  امیدوارانه در صحنه باشید3- جهت حرکت را بدانید4- آسیب شناسی موانع ، طرح ریزی و برنامه ریزی داشته باشید که این مورد کار حبقه ها و تشکل ها و مجامع فکری می باشد.

 

او افزود: نکته اول مساله انقلابیگری است . حاج قاسم سلیمانی الگو و نمونه یه فرد انقلابی گری است. مقام معظم رهبری 18 ویژگی بارز و شاخص را از ایشان برشمردند.در واقع ما باید با نگاه به قله و الگو یعنی حاج قاسم سلیمانی نگاه آسیب شناسانه به گذشته ، تکلیف انقلابی گرایی خودمان رذا مشخص کنیم.

 

وی عنوان کرد: نکته دوم این است که باید تکلیف خود را با مدیران غیر پاسخگو مشخص کنیم. مساله ای که در کشور ما متاسفانه ایجاد شده است مدیریت بدون تعهد پاسخگویی است. بخش عمده ای از مفاسد به خاطر عدم انجام وظیفه قانونی مدیران می باشد.انقلاب ساده و کم هزینه بدست ما نرسیده است ، همه مدیران در انقلاب اسلامی باید پاسخگو باشند.

گودرزی مطرح کرد: راهبرد پاسخگو کردن مسئولین در گام دوم انقلاب بسیار جدی می باشد. باید در دانشگاه ها ، مدارس و مساجد مسئلین پاسخگوی مردم باشند. باید به سمت عملیاتی کردن راهبرد پاسخگو کردن مدیران باشیم.

وی ادامه داد: موضوع بعدی مساله شایسته گزینی در فرآیند انتخابات می باشد. باید فرآیند انتخابات از مرحله ثبت نام تا بعد آن اصلاح شود.

نکته سوم این است که تکلیف جریان غربگرا باید مشخص شود. در اولین دیدار حضرت آقا با دولت روحانی در شهریور سال 93 ایشان تاکید کردند که جریان غیر انقلابی در کشور وحجود دارد که نباید در جامعه حضور داشته باشد. چون میخواهند سبک زندگی را تغییر دهند.

او همچنین گفت: نکته ای که باید مورد توجه قرا گیرد مرزبندی مقام شهروندی و مقام اجرایی است. در مقام شهروندی هر فردی شهروند جمهوری اسلامی ایران است و در مقام اندیشه و فکر در محیطهای آکادمیک  و علمی باب اندیشه کاملا باز است . تضارب آرا وجود دارد . اتفاقا ما باید بانی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی شویم البته در شرایط  و محیطهای خاص خود تا آزادانه صحبت کنند. اما در مقام اجرا باید طبق قانون اساسی اسلام عمل و اجرا شود.زیرا هدف و آرمان و اصول داریم. اولین کلمه در اسلام « لا اله الا الله » می باشد. در اندیشه و مکتب ما حق و باطل ، حب و بغض است. در هنگام مسئولیت و اجرا باید منشور قانون اساسی رعایت شود.

وی توضیح داد: نکته چهارم نسبت ما با امام و ولی جامعه می باشد. اینکه در پیشبرد اهداف انقلاب و مواجه با مشکلات و حل انها نقش امام و امت چیست ؟ که این موضوع بسیار جای کار دارد و باید شفاف شود. چون همه توجهات به سمت رهبری و امام جامعه می باشد.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.