جستجو

در مطالبه گری استمرار ، هوشمندی و جبهه درست کردن مهم است

21 بهمن, 1398 - 10:22
در اندیشکده های ماهر سیاست گذاری های عمومی موضوعات مشخص می شود
گودرزی مرکز ماهر بسیج

به گزارش روابط عمومی خبرگزاری مرکز ماهر بسیج؛ گودرزی در جلسه توجیهی رییس مجمع، روسای کارگروه های تخصصی و مجامع بسیج استان مرکزی در مورد ساختار مرکز ماهر بیان کرد: ساختار مرکز ماهر به این ترتیب است که اندیشکده مرکزی در تهران ۷ گروه تخصصی دارد. در استانها هم اندیشکده با ۷ گروه تخصصی در مرکز استان تشکیل شده است. در بعضی اقشار بسیج هم بر مبنای کار تخصصی هر قشر یک اندیشکده آغاز به کار نموده است که پروژه های تخصصی را در سیستم حاکمیتی پیگیر است. 

وی ادامه داد:  2 کار بایدانجام داد: 1- سازمان تخصصی و نخبگی نیروهای انقلابی باید تشکیل شود که روش کار سیاست پژوهی است. مسائل کف جامعه احصا می شود و نظام مسائل احصاء می شود 2- ناظر به حاکمیت راهکار ارائه می دهیم. مثلا درمورد کاهش آمار طلاق در  جامعه اسلامی  که باید تحقیق و بررسی و پژوهش انجام گیرد و به یک بسته عملیاتی  و سیاستی رسید.

وی افزود: مثلا فضای مجازی مزایا و تهدیداتی دارد. حضرت آقا 10 مورد را در مورد فضای مجازی به کارگروه تخصصی فضای مجازی ابلاغ کردند که هنوز انجام نشده است. گروه رسانه و فضای مجازی ماهر باید بیانات رهبری، اسناد بالادستی ، ظرفیت هاو موانع و تهدیدات را باید شناسایی و بررسی کند و بعد از چند ماه بسته سیاستی و عملیاتی استخراج و ارائه گردد.

گودرزی مطرح کرد: در اندیشکده های ماهر سیاست گذاری های عمومی موضوعات مشخص می شود. به عنوان مثال موضوع بنزین چند مورد دارد: کیفیت ،عدالت در توزیع، قیمت ، درآمد دولت از بنزین ، مصرف بنزین که بررسی کیفیت بنزین بر عهده معاونت علمی بسیج است . و اینکه دولت چه بسته ای ارائه کند و چه سیاستگذاری کلانی داشته باشد بر عهده اندیشکده مرکز ماهر است.

وی توضیح داد: کار اندیشکده این است که از زوایای مختلف مسائل را بررسی کند و هر اندیشکده خروجی های مختلف دارد. در تهران دو مساله ارز و بانکداری مطرح شده است و افرادی که در دو مساله تحقیقات دارند دعوت شده اند و نظریه در مورد بانکداری اسلامی احصاء شده است.

او گفت: در مرکز ماهر ساختار ، هدف وسیاستگذاری معلوم است. اگر دست ما پر باشد ظرفیتهایی داریم که تشنه محتوا و حرف هستند. ما برای دولت بعدی باید حرف داشته باشیم و کار کرده باشیم، برنامه ارائه دهیم.

وی افزود: مطالبه گری های ما چون جدی نیست جواب نمی دهد. مطالبه گری سناریو می خواهد . در مطالبه گری استمرار ، هوشمندی و جبهه درست کردن مهم است. باید هم افزایی اقشار بسیج ایجاد شود.مثلا بسیج اساتید، فضای مجازی ، صداسیما و در عرض چندماه جریان هوشمندانه ای ایجاد می شود که مسئول دیگر نمی تواند پاسخگو نباشد. وظیفه ما مطالبه گری و گفتمان سازی است.

گزارش تصویری

 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.