جستجو

تهدیدات غلبه اختلالات ادراکی و شناختی / خطر بی سوادی مدعیان مدیریت قرارگاهی فضای مجازی

18 خرداد, 1399 - 10:54
35
رئیس گروه سیاست داخلی و خارجی مجمع بسیج استان گلستان در یاداشتی به خطرات و تهدیدات سوء مدیریت قرارگاه های فضای مجازی در عصر کنونی پرداخت.
فضای مجازی

دکتر بیارجمندی رئیس گروه تخصصی سیاست داخلی و خارجی مجمع بسیج استان گلستان در یادداشتی نوشت:

عصر کنونی ما ویژگی عمده جوامعش از جمله جامعه ایران اسلامی ؛جنگ زدگی ادراکی و شناختی است.

در چنین فضایی تبعا جامعه دورگه شده(ترکیبی فضای حقیقی و مجازی) _که زیست عمده افراد در فضای مجازی و نفس در فضای حباب زده اطلاعاتی است_  غیر شفاف‌ و پیچیده و مبهم برای عامه بنظر می رسد و این خود منجر به آن می گردد که پدیده های اجتماعی برخلاف تصاویری که به مخاطب ارائه می دهند؛ سطحی ،ایستا ، غیرقابل شناخت در عمق و غیر قابل ارزیابی دقیق باشند.مفروض اصلی چنین فضایی غلبه تدریجی اختلالات ادراکی و شناختی است .

چنین فضا مهندسی شده از سوی دشمنان بسمت و سوی اختلالات ادراکی و شناختی می رود و در صورتی که تحت یک سیستم یکپارچه آفندی و پدافندی قرارگاهی داخلی بمنظور ساخت تصاویر شفاف،قابل مشاهده(مورد اقبال عامه) و باور پذیر عمیق قرار نگیرد؛ این جامعه جنگ زده ادراکی و شناختی بلحاظ روان شناختی دچار آسیب و تهدیدات جدی و عمده ذیل خواهد شد؛

 اولا : اختلال ادراکی و شناختی  در حوزه اقتصاد و معیشت که برآیند انگاره سازی شده آن از سوی دشمنان؛ فقر و فلاکت مطلق است!

 ثانیا : اختلال ادراکی و شناختی در حوزه اجتماعی و فرهنگی که برآیند انگاری سازی شده آن از سوی دشمنان ؛ فساد و تباهی مطلق است!

 ثالثا : اختلالات ادراکی و شناختی در حوزه مدیریت عالی و کارآمدی حکمرانی که برآیند انگاری سازی شده از سوی دشمنان؛ بی نظمی مفرط و ناکارآمدی است!

 رابعا : اختلالات ادراکی و شناختی در حوزه مقبولیت و مشروعیت سیاسی که برآیند انگاری سازی شده آن از سوی دشمنان ؛فروپاشی است! و...

استمرار و عدم درمان درست این اختلالات ادراکی با وجود این فضای خودمختار و دورگه از یک سو و  میلیون‌ها جمعیت کاربر دارای حیات شبکه شده تحت واتس آپ ،تلگرام، توئیتر ،اینستاگرام و یوتیوب و نیز شبکه های ماهواره ای ؛عملاً یک جامعه سیاسی غیر رسمی تشکیل می دهد که تحت حکمرانی خارجی و استثمار آن قرار گرفته است و به تناسب تعمیق چنین حکمرانی سلطه گرانه تحت هوش مصنوعی جهانی و قوانین الگوریتمی شیطانی آن ،از جامعه سیاسی رسمی و حکومت قانونی فاصله می گیرد و بی اعتباری نهادهای حقوقی و قانونی منتهی خواهد شد.

کسانی که مدعی مدیریت قرارگاهی چنین عرصه جنگ ادراکی و شناختی هستند باید این مهم را بدانند که بی سوادی در چنین عرصه ای نه تنها این اختلالات را تشدید و حکمرانی خارجی یاد شده را تعمیق خواهد نمود بلکه در بلند مدت باید منتظر حرکت گسل های خفته و بهم تنیده در لایه‌ لایه های زیرین اجتماعی باشند و مسئولیت آن بر گردن آنان است.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.